Zmiany w ruchu drogowym związane z budową obwodnicy Oświęcimia

Z powodu prac konstrukcyjnych na obwodnicy Oświęcimia, łączącej się z drogą ekspresową S1, dochodzi do istotnych zmian w ruchu drogowym. W szczególności, od poniedziałku, 25 września, część ul. Pławianka w Pławach zostanie zamknięta dla pojazdów. Z informacji przekazanych przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad wynika, że kierowcy będą mogli korzystać z nowo wybudowanej jezdni.

Klikając na przycisk „zobacz galerię”, można przeglądać zdjęcia związane ze zmianami w ruchu drogowym – wystarczy przesunąć obrazki w prawo, używając strzałki lub przycisku NASTĘPNE.

Na wszelkie utrudnienia powinni być przygotowani nie tylko kierowcy, ale także mieszkańcy Pław w gminie Oświęcim. Sekcja drogi kolidująca z inwestycją zostanie wyłączona z użytkowania.

– Wykonaliśmy nową jezdnię, która umożliwi dojazd do ul. Pławianka poprzez ulice Zaciszna i Wojewódzka – zapewnia Kacper Michna, przedstawiciel krakowskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Warto również zwrócić uwagę, że od 21 sierpnia droga między miastem a gminą Oświęcim, biegnąca przez ulice Ostatni Etap i Pławską, jest nieprzejezdna.