Zmiana organizacji ruchu na ulicy Zatorskiej w Oświęcimiu związana z budową obwodnicy

Siódmy dzień maja przyniesie znaczące zmiany dla kierowców korzystających z ulicy Zatorskiej w Oświęcimiu. W godzinach południowych, trasa pomiędzy ulicami Ceglaną a Grojecką będzie dostępna jedynie dla pojazdów poruszających się drogą krajową nr 44 w kierunku Śląska. Tym samym, wprowadzony zostanie ruch jednokierunkowy.

W przypadku pasów ruchu prowadzących w stronę Krakowa, na odcinku o długości około 750 metrów, zostaną one tymczasowo zamknięte. Kierowcy będą mogli skorzystać z objazdu poprowadzonego przez ulice: Zatorską, Legionów, Konarskiego, Konopnickiej, Krakowską, Drogę Współpracy Regionalnej, Paderewskiego i Chemików. Objazd ten będzie kończył się przy rondzie Andrzeja Telki.

Taka reorganizacja ruchu jest planowana na około 4 miesiące. Wszystko to stanowi konsekwencję rozpoczęcia następnego etapu prac budowlanych związanych z powstającą obwodnicą Oświęcimia.

Z uwagi na prowadzone prace, południowy pas ruchu na ulicy Zatorskiej, prowadzący w kierunku Krakowa, zostanie czasowo zamknięty. Inwestycja ta dotyczy fragmentu ulicy Zatorskiej, który w przyszłości połączony zostanie z nowo budowaną drogą krajową nr 44 na nowym rondzie turbinowym.