Przekroczona prędkość na drodze w Oświęcimiu zdradziła młodych mężczyzn posiadających narkotyki

Podczas patrolu w Oświęcimiu, dwaj młodzi mężczyźni przyciągnęli uwagę policji swoją nadmierną prędkością, co doprowadziło do ich zatrzymania i odkrycia narkotyków. Szybka jazda audi przyczyniła się do ich niefortunnego zdemaskowania. Informacje na ten temat przekazała aspirant sztabowy Małgorzata Jurecka, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

Podczas patrolu w okolicach Bulwarów Miejskich w Oświęcimiu, funkcjonariusze zauważyli pojazd marki audi poruszający się z niebezpieczną prędkością. Postanowili więc zatrzymać kierowcę w celu przeprowadzenia kontroli. Za kierownicą siedział 20-letni obywatel gminy Przeciszów.

Mimo że badanie alkomatem nie wykazało obecności alkoholu w organizmie młodego mężczyzny, to jednak narkotest potwierdził obecność marihuany w jego ślinie. Również u 21-letniego pasażera, mieszkańca Oświęcimia, znaleziono narkotyki – marihuanę i amfetaminę. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani przez policję, a kierowca został poddany badaniu krwi w celu określenia obecności substancji psychoaktywnych.

Małgorzata Jurecka zaznacza, że kierowanie pojazdem pod wpływem środków odurzających może skutkować karą do trzech lat pozbawienia wolności, co najmniej trzyletnim zakazem prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz konfiskatą pojazdu. Również za posiadanie substancji odurzających grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.