Zatrzymanie na drogach Babic: mieszkańcy powstrzymali pijanego kierowcę

33-letni obywatel Ukrainy, prowadząc samochód pomimo zawartości alkoholu w organizmie przekraczającej 1,5 promila, został zatrzymany przez dwóch czujnych mieszkańców Babic. Ukraiński kierowca, który nieumiejętnie prowadził swój pojazd marki skoda, odbijając się od krawężnika i poruszając slalomem, zwrócił na siebie uwagę dwóch czujnych mężczyzn – Dawida i Sebastiana.

Wykorzystując okazję, gdy pojazd prowadzony przez zagranicznego gościa zatrzymał się na czerwonym świetle skrzyżowania, obaj mężczyźni postanowili interweniować. Po wykryciu charakterystycznego zapachu alkoholu emanującego od kierującego, zabrali mu kluczyki do samochodu, wezwali służby alarmowe pod numerem 112 oraz uniemożliwili 33-latkowi ewentualną próbę ucieczki.

Policja natychmiast przejęła sprawę i zatrzymała nietrzeźwego Ukraińca. Przeprowadzone na miejscu badanie alkomatem wykazało zawartość 1,6 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Co więcej, okazało się, że mężczyzna nie posiadał wymaganych uprawnień do prowadzenia pojazdu, a kilka miesięcy wcześniej Sąd Rejonowy w Tychach wydał wyrok, zabraniając mu kierowanie pojazdem.

Po zatrzymaniu, 33-latek został umieszczony w celi Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu. Ukraińcowi grozi teraz kara pozbawienia wolności do 3 lat za jazdę pod wpływem alkoholu i nawet do 5 lat więzienia za złamanie zakazu sądowego.