Tragiczne potrącenie na przejściu dla pieszych w Oświęcimiu: 48-latka trafiła do szpitala, sprawca uciekł z miejsca zdarzenia

Środek Dnia 12 listopada, na ulicy Dąbrowskiego w malowniczym mieście Oświęcim w Małopolsce, rozegrała się prawdziwa tragedia. Wtedy to kierowca samochodu potrącił 48-letnią kobietę, która przechodziła przez przejście dla pieszych. Co gorsza, sprawca zdarzenia nie zatrzymał się, aby udzielić pomocy poszkodowanej i szybko oddalił się z miejsca wypadku.

Potężny cios, który otrzymała kobieta, spowodował liczne obrażenia, w tym uraz miednicy i wiele siniaków. Została ona natychmiast przewieziona do pobliskiego szpitala przez specjalistów z Pogotowia Ratunkowego, którzy udzielili jej pierwszej pomocy.

Wkrótce po incydencie, dzięki wydajnej pracy policji, sprawca został aresztowany. Funkcjonariusze wykorzystali nagrania z kamer monitoringu w celu identyfikacji pojazdu sprawcy. Na podstawie tych dowodów ustalono, że winnym był kierowca samochodu marki Opel Corsa. Dodatkowe analizy nagrań z kamer miejskich, przeprowadzone w kooperacji z strażnikami miejskimi z Oświęcimia, pozwoliły na ustalenie numerów rejestracyjnych samochodu. Właścicielem okazał się 50-letni mieszkaniec Brzeszcz.