Z międzynarodowym projektem edukacyjnym "Wspólnie odkrywamy Małopolskę"

Projekt „Wspólnie odkrywamy Małopolskę – historycznie, krajoznawczo i kulturowo”, będący częścią programu edukacyjnego TRIYOU, zgromadził 45 uczniów z trzech różnych państw. W projekcie wzięli udział studenci z Samorządowego Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 w Chełmku, Villa Lampe gGmbH w Heilbad Heiligenstadt z Niemiec oraz Salezjańskiego Liceum Vsesvit ze Żytomierza na Ukrainie. Każda z tych szkół wysłała do udziału w projekcie 15 swoich uczniów.

Fundusze na realizację tego międzynarodowego przedsięwzięcia zapewniły Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży z siedzibą w Poczdamie oraz gmina Chełmek. Celem głównym projektu było poznanie kultury, historii oraz geografii regionu Małopolski przez młodych ludzi z różnych krajów. Dodatkowo, poprzez codzienną komunikację w języku angielskim, uczestnicy mieli okazję doskonalić swoje umiejętności językowe.

Marek Idzik, dyrektor Samorządowego Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 w Chełmku, który pełnił rolę gospodarza projektu w tym roku, podkreślił również ważność nawiązywania relacji z rówieśnikami z innych krajów, wymiany doświadczeń i przeżyć oraz poznawania różnorodności kultur, tradycji i smaków kuchni. Projekt dawał także możliwość rozwijania kompetencji informatycznych.