28-latka z Oświęcimia padła ofiarą oszustwa na portalu ogłoszeniowym

Oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu, aspirant sztabowa Małgorzata Jurecka, poinformowała, że 28-letnia mieszkanka gminy Oświęcim została oszukana na popularnym portalu ogłoszeniowym. Kobieta wystawiła na sprzedaż wartościową perukę, przez co straciła 18 tysięcy złotych. Sprawę bada teraz policja.

W relacji ofiary oszustwa, przekazanej policji, padły informacje o tym, że wystawiła ona do sprzedaży perukę o wartości kilku tysięcy złotych na jednym z popularnych portali ogłoszeniowych. Wkrótce po tym, otrzymała odpowiedź od potencjalnego kupującego. Ten osoba twierdziła, że dokonała już rezerwacji sprzedawanego przedmiotu i chce sfinalizować transakcję za pomocą portalu. Po tej wiadomości doszło do wymiany mailowej między sprzedającą a kupującym.

Nieco później 28-latka otrzymała kolejny email, który mylnie uznała za korespondencję od strony portalu ogłoszeniowego. W treści wiadomości znalazł się link, który miał prowadzić do strony weryfikacyjnej. Kobieta postąpiła zgodnie z instrukcjami zawartymi w mailu – wprowadziła swoje dane osobowe oraz informacje o karcie kredytowej. Następnie pojawił się komunikat o tym, że zostanie skontaktowana przez pracownika portalu w celu dalszej weryfikacji.

W przeciągu kilkunastu minut skontaktowała się z nią inna osoba, która poinformowała, że na konto 28-latki trafił przelew, ale musi ona jeszcze zatwierdzić operację przy użyciu systemu BLIK. Kiedy to uczyniła, zorientowała się, że nie otrzymała żadnej wpłaty. Z jej konta zniknęło natomiast ponad 18 tysięcy złotych – tyle wynosiła jej strata. Podsumowała te wydarzenia Małgorzata Jurecka.