Tragiczny pożar w Babicach: strażacy odnaleźli zwłoki mężczyzny

W nocy 4 grudnia 2023 roku, dokładnie o 0.01, straż pożarna w Babicach otrzymała zgłoszenie o płonącym budynku zlokalizowanym przy głównej linii kolejowej prowadzącej z Oświęcimia do Chełmka. Informację o zdarzeniu przekazał maszynista jednego z przejeżdżających pociągów.

Spłonąć miała opuszczona nieruchomość, do której doprowadzenie strażaków na miejsce zdarzenia stanowiło niemałe wyzwanie. Istnieje duże prawdopodobieństwo, iż budynek ten był miejscem schronienia dla osób bezdomnych.

Załoga straży pożarnej, docierając do wnętrza objętego płomieniami budynku, natknęła się na makabryczne znalezisko – ciało 56-letniego bezdomnego mężczyzny. Na progu budynku odnaleziono drugiego mężczyznę. 63-letni mieszkaniec Babic był w stanie ciężkim – podtruty dymem. Ratownicy natychmiast przetransportowali go do najbliższego szpitala.

Małgorzata Jurecka, rzecznik prasowy oświęcimskiej policji, przekazała informacje o prowadzonym na miejscu zdarzenia kilkugodzinnym śledztwie. – Prokurator oraz funkcjonariusze policji dokonali szczegółowej inwentaryzacji miejsca tragedii. W toku dalszych czynności śledczych zostaną ustalone wszystkie okoliczności tego wstrząsającego wydarzenia – powiedziała.