Renata Fijałkowska dołącza do grona kandydatów na prezydenta Oświęcimia w nadchodzących wyborach samorządowych

W najbliższych wyborach samorządowych o stanowisko prezydenta Oświęcimia będzie rywalizować kolejna osoba. Renata Fijałkowska została zgłoszona jako kandydatka przez Komitet Wyborczy Wyborców Oświęcim Miasto Perspektyw. Termin na zgłaszanie kandydatur na funkcje prezydenckie, burmistrzowskie i wójtowskie upływa 14 marca.

Również dla zobaczenia galerii zdjęć dotyczących wydarzenia, kliknij przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj obrazy w prawą stronę, korzystając ze strzałki lub przycisku NASTĘPNE.

Obecnie czworo kandydatów ubiega się o stanowisko prezydenta Oświęcimia. Renata Fijałkowska jest najnowszą osobą, która stanie do walki o ten urząd. Wcześniejszymi kandydatami byli: Janusz Chwierut, reprezentujący KWW Janusza Chwieruta, Jakub Przewoźnik ze strony KWW Prawo i Sprawiedliwość oraz Maciej Klima z ramienia KWW KOS 2018 Koalicja Obywatelsko-Samorządowa.

Renata Fijałkowska, reprezentująca KWW Oświęcim Miasto Perspektyw na swoim profilu na Facebooku, podkreśla, że jej zgłoszenie jako kandydatki na prezydenta poprzedziło wiele tygodni intensywnej pracy. Najpierw zarejestrowany został sam komitet, a później kandydaci na radnych w trzech okręgach. Fijałkowska zdobyła ponad 1800 głosów poparcia.

Kandydatka wyraża wdzięczność za wsparcie i zaangażowanie ludzi, dzięki którym mogła się zgłosić do wyborów. Renata Fijałkowska jest mieszkańcem Oświęcimia, gdzie pracuje jako psycholog. Obecnie zajmuje stanowisko kierownika Zespołu Zamiejscowego w Oświęcimiu Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Krakowie. W przeszłości była dyrektorem Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Oświęcimiu oraz dyrektorem Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Kętach.