Proces dotyczący morderstwa 26-letniej Pameli i uprowadzenia jej córki w Oświęcimiu rozpoczął się w Sądzie Okręgowym w Krakowie

Rozpoczęcie procesu Ingebrigta G., oskarżonego o zabójstwo 26-letniej Pameli oraz porwanie ich wspólnej córki, odbyło się w Sądzie Okręgowym w Krakowie. Zdarzenia miały miejsce w Oświęcimiu rok temu. Oskarżony mężczyzna musi się liczyć z możliwością otrzymania wyroku dożywotniego pozbawienia wolności.

Pamela była ofiarą brutalnego morderstwa, które miało miejsce w jej własnym domu przy ulicy Budowlanych w Oświęcimiu. Ciało 26-latki z licznymi ranami ciętymi na szyi zostało odnalezione przez jej ojca podczas sobotniego wieczoru, 5 listopada, rok temu. Obok zwłok leżał zakrwawiony nóż, co sugeruje narzędzie zbrodni.

Child Alert, system alarmowy dla zaginionych dzieci, został uruchomiony w momencie kiedy okazało się, że pięcioletnia Mi, córka Pameli i Ingebrigta, zniknęła. Dziewczynkę odnaleziono całą i zdrową w Danii – godzinę po aktywacji systemu Child Alert, co potwierdziła w swoich oficjalnych komunikatach polska policja. Oskarżony Norweg uciekł z Polski samochodem, który należał do zamordowanej partnerki. Został on zatrzymany przez duńską policję na autostradzie w pobliżu Kopenhagi.