Podejrzany o napaść seksualną mieszkaniec Chełmka zatrzymany i aresztowany przez oświęcimską policję

29-letni obywatel Chełmka, podejrzewany o przeprowadzenie ataku seksualnego na dwie kobiety, został tymczasowo umieszczony za kratki przez sąd w Oświęcimiu. W poniedziałek, Asp. szt. Małgorzata Jurecka, pełniąca funkcję rzecznika komendy powiatowej w Oświęcimiu, podała do wiadomości publicznej, że za swoje czyny podejrzany może otrzymać surową karę – nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Jurecka zaznaczyła, iż sytuacja miała miejsce pod koniec stycznia, gdy mężczyzna został ujęty na gorącym uczynku. Okoliczności jego zatrzymania rozpoczęły się od zgłoszenia molestowania kobiety, które miało miejsce na jednym z oświęcimskich osiedli, Chemików. Krótko po incydencie patrol miejski natknął się na osobnika, który idealnie pasował do opisu podanego przez ofiarę. Zauważywszy funkcjonariuszy, mężczyzna próbował uciec, jednak bezskutecznie. Strażnicy szybko go obezwładnili i przekazali w ręce policji.

W swoim oświadczeniu, Jurecka dodała, iż po zatrzymaniu mężczyzny do policjantów podeszła kolejna kobieta. Ta relacjonowała, iż również padła ofiarą ataku ze strony nieznanego jej mężczyzny. Opis napastnika, który podała, pokrywał się z wyglądem zatrzymanego 29-latka. – powiedziała rzeczniczka.