Nowy rozdział w modernizacji infrastruktury drogowej: ulice Nadwiślańska i Oświęcimska

Pierwszy etap procesu modernizacji dwóch kluczowych arterii komunikacyjnych – ulic Nadwiślańskiej i Oświęcimskiej, stanowiących element drogi powiatowej łączącej miasto z gminą Oświęcim na terenie Dworów Drugich, został właśnie zrealizowany. Mowa tutaj o umowie dotyczącej wykonania dokumentacji niezbędnej do przeprowadzenia przyszłych prac inwestycyjnych.

Problemy związane ze złym stanem technicznym tych dróg od dawna były podnoszone przez mieszkańców, w tym przede wszystkim kierowców korzystających z nich zarówno w granicach miasta, jak i gminy. Jak mówi Kacper Musiał, lokalny kierowca z Oświęcimia, stan nawierzchni jest na tyle zły, że porównuje go do szwajcarskiego sera pełnego dziur, co stwarza realne zagrożenie na drodze.

Akty wykonania dokumentacji projektowo-kosztorysowej otworzyły drzwi do modernizacji drogi nr 1895K na odcinku począwszy od granicy z ulicą Zwycięstwa w Oświęcimiu, a kończąc na granicy z gminą Przeciszów. Wyłączonym z planu remontu będzie jedynie odcinek na terenie Dworów Drugich, gdzie przewidziane jest utworzenie wałów przeciwpowodziowych.

Umowę w tej sprawie, w imieniu samorządu powiatowego, podpisali Teresa Jankowska, pełniąca funkcję wicestarosty, oraz Jerzy Mieszczak, członek zarządu powiatu. Nie zabrakło również prezydenta Oświęcimia Janusza Chwieruta i wójta gminy Oświęcim Mirosława Smolarka. Zadanie wykonania dokumentacji powierzono firmie Planprof Michał Kubiński z Sierakowic w województwie śląskim. Firma ma czas do końca roku na wykonanie zadania, a koszt tego przedsięwzięcia wynosi 400 tysięcy złotych.