Ruch drogowy na ulicy Oświęcimskiej w Przeciszowie sparaliżowany po kolizji dwóch pojazdów ciężarowych

Wtorkowy wieczór na ulicy Oświęcimskiej w Przeciszowie przyniósł nieprzyjemną niespodziankę w postaci poważnej kolizji drogowej. Doszło do niej, gdy ciągnik siodłowy z naczepą i samochód ciężarowy zderzyły się ze sobą, powodując tymczasowe sparaliżowanie ruchu na drodze krajowej nr 44.

Zdarzenie miało miejsce około godziny 18.30, a uczestnikami byli mieszkaniec Jaworzna, który kierował iveco – ciągnikiem siodłowym z naczepą oraz obywatel prowadzący opla. Wszystko rozegrało się, gdy jaworznianin podjęto próbę skrętu w lewo, wymuszając tym samym pierwszeństwo na kierowcy opla.

W wyniku tej roztargnienia oba pojazdy zderzyły się. Na szczęście, pomimo groźnego wyglądu kolizji, żaden z uczestników nie odniósł poważniejszych obrażeń. Szkody materialne ograniczyły się jedynie do obu pojazdów biorących udział w zdarzeniu.

Na miejscu interweniowała policja, która odpowiednio ukarała sprawcę całego zdarzenia. Jaworznianin został ukarany mandatem oraz punktami karnymi za swoje nieodpowiedzialne działania na drodze.