Nowe połączenie z Oświęcimia do Tychów? Jest plan PKP!

To już nie plany a konkretne rozwiązania są przedmiotem ustaleń samorządów oraz PKP Polskich Linii Kolejowych Są. Dokumentacja projektowa jest już prawie wykonana, pozostaje jedynie dopiąć szczegóły i rozpisać przetarg na konkretne prace.

Linia kolejowa na trasie Oświęcim- Bieruń- Tychy jest przedmiotem rozmów już od dłuższego czasu. Nigdy nie było jednak tak blisko realizacji jak teraz. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. przygotowuje właśnie dokumentację projektową dla projektu pod nazwą „Rewitalizacji linii kolejowych połączenia: Orzesze Jaśkowice – Tychy – Baraniec – KWK Piast – Nowy Bieruń – Oświęcim”.

W ogólnym założeniu Oświęcim i Tychy zyskałoby bezkolizyjne i bezpośrednie połączenie kolejowe. Podróż z jednego do drugiego miasta nie zajmie więc więcej niż pół godziny. To mila odmiana dla wszystkich tych, którzy stoją codziennie w korkach dojeżdżając do pracy czy szkoły.

Całość prac projektowych ma zakończyć się w połowie 2023 roku. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. mogą liczyć na całkowite wsparcie samorządów w tej budowie.