Incydent drogowy w Zatorze: Dwoje nastolatków potrąconych na przejściu dla pieszych

Rankiem, dokładnie o 6.50, służby ratunkowe zostały wezwane do interwencji w miejscowości Zator. Na ulicy Oświęcimskiej miało miejsce zdarzenie drogowe, w którym dwóch młodych ludzi zostało potrąconych.

Podczas prowadzonych czynności na miejscu zdarzenia, funkcjonariusze policji ustalili, że potrącenie nastolatków było wynikiem niewłaściwej jazdy 53-letniego mężczyzny, mieszkańca gminy Oświęcim. Kierujący samochodem marki Toyota, nie zachował należytej ostrożności podczas przejazdu przez przejście dla pieszych, gdzie doszło do tego tragicznego incydentu.

Potrącone zostało rodzeństwo – 18-letnia dziewczyna oraz jej 15-letni brat, obydwoje są mieszkańcami gminy Zator. Chociaż chłopiec na szczęście nie odniósł poważnych obrażeń ciała, jego starsza siostra musiała zostać przewieziona do szpitala na badania diagnostyczne. Po przeprowadzonym badaniu lekarskim okazało się, że dziewczyna doznała stłuczeń.

Zdarzenie to zostało zaklasyfikowane jako kolizja drogowa. Cała dokumentacja dotycząca zdarzenia zostanie przekazana do Sądu Rejonowego w Oświęcimiu, gdzie sprawca będzie musiał odpowiedzieć za swoje czyny, a wniosek o ukaranie 53-latka za potrącenie pieszych jest już przygotowywany.

Należy wyrazić wdzięczność dla świadków tego zdarzenia, którzy natychmiast podjęli działania mające na celu udzielenie pierwszej pomocy poszkodowanym i wezwali służby ratunkowe do miejsca zdarzenia.