Dwa zespoły hokejowe UKH Unia Oświęcim wzięły udział w turnieju mini-hokeja w Małopolsce

W Małopolskim turnieju mini-hokeja, brały udział dwa najmłodsze zespoły Uczniowskiego Klubu Hokejowego Unia Oświęcim. Nie było tu miejsca na liczenie bramek czy punktów, ale za to na doskonalenie umiejętności młodych sportowców, rozwijanie ich pasji do hokeja oraz integrację dzieci i ich rodziców poprzez sport.

Turniej stał się okazją do rozwoju dzieci bez konieczności stawiania czoła stresowi wynikającemu z rywalizacji na tak wczesnym etapie kariery sportowej. Wojciech Stachura, trener w Uczniowskim Klubie Hokejowego Unia Oświęcim, wyraża swoje zadowolenie z takiej formy współzawodnictwa, która skupia się na nauce i zabawie, a nie zwycięstwie.

Zawody odbywały się na lodowisku nad Dunajcem. Tam spotkały się drużyny z Oświęcimia, Krakowa, Krynicy Zdroju i Nowego Targu. Wszystkie drużyny grały ze sobą w systemie „każdy z każdym”, co pozwoliło młodym hokeistom zdobyć cenne doświadczenie na lodzie.

Cieszył nas fakt, że byliśmy świadkami wielu pięknych momentów związanych z hokejem. Młodzi zawodnicy prezentowali swoje umiejętności, strzelając i broniąc bramki oraz realizując mnóstwo prawdziwych hokejowych akcji.

Liczba dzieci biorących udział w treningach mini-hokeja na lodowisku w Oświęcimiu stale rośnie. Katarzyna Kot z UKH Unii Oświęcim podkreśla, że klub będzie dalej starał się wzmacniać tę tendencję. Każde nowe dziecko, które zamiast spędzać czas przed ekranem tabletu czy telefonu, wybiera sport, to kolejny mały sukces.