Interwencja służb ratunkowych na osiedlu Zasole w Oświęcimiu z powodu zatrucia tlenkiem węgla

Na osiedlu Zasole w mieście Oświęcim doszło do dramatycznego incydentu, w wyniku którego jedna osoba została hospitalizowana. 21 stycznia służby ratunkowe otrzymały wezwanie do interwencji z powodu zatrucia tlenkiem węgla. Ofiarą okazała się 41-letnia kobieta, która wymagała natychmiastowej pomocy medycznej i została przekazana pod opiekę specjalistów w szpitalu.

Zdarzenie miało miejsce tuż po godzinie 13 przy ulicy Szarych Szeregów, gdzie znajduje się blok mieszkalny, w którym doszło do incydentu. Wstępne ustalenia śledztwa prowadzonego przez policję wykazały, że kobieta straciła przytomność będąc w łazience, gdzie była zainstalowana kuchenka gazowa.

Małgorzata Jurecka, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu, poinformowała o natychmiastowej reakcji rodziny 41-latki. Autorka raportu zaznaczyła, że kobieta była przytomna, gdy ratownicy medyczni przewozili ją do szpitala. W mieszkaniu, w którym doszło do zdarzenia, strażacy odkryli alarmująco wysoki poziom tlenku węgla – 500 ppm.

Na koniec swojego raportu, Małgorzata Jurecka apeluje o większą świadomość zagrożeń związanych z tlenkiem węgla. Zachęca do instalowania czujników tego gazu, które mogą pomóc zapobiegać podobnym tragediom. Uczy się także objawów zatrucia tlenkiem węgla, takich jak ból głowy, uczucie zmęczenia, nudności, złe samopoczucie, przyspieszone tętno, wymioty, trudności z oddychaniem, duszności, zaburzenia orientacji i równowagi; nieprawidłowości rytmu serca, drgawki i utrata przytomności.