Za morderstwo Polki i porwanie dziecka Norweg Ingebrigt G. stanie przed sądem w Krakowie

Informacje uzyskane od zastępcy prokuratora rejonowego z Oświęcimia, Mariusza Słomki, potwierdzają, że do krakowskiego sądu okręgowego trafił akt oskarżenia przeciwko Norwegowi Ingebrigtowi G. To on ma odpowiadać za zbrodnię zabójstwa Polki i uprowadzenia jej dziecka. Akt oskarżenia został skierowany do sądu przez oświęcimskich śledczych.

Prokurator Słomka zdradził w czwartkowej rozmowie z prasą, że dokument potwierdzający oskarżenie dotarł do sądu w tym samym dniu. Wskazał również, że skierowane przeciwko mężczyźnie zarzuty mogą skutkować karą 25 lat pozbawienia wolności lub nawet wyrokiem dożywotnim.

26-letnią ofiarę morderstwa odnalazł we własnym domu w Oświęcimiu jej ojciec na początku listopada 2022 roku. Jednak nie tylko ona była ofiarą przestępstwa – z mieszkania zniknęła także kilkuletnia córka kobiety, Mia, oraz jej ojciec – Ingebrigt G. W odpowiedzi na to, policja natychmiast rozpoczęła poszukiwania mężczyzny i wydała tzw. Child Alert w sprawie zaginięcia dziewczynki.

Niewiele później, duńscy funkcjonariusze na autostradzie w Kopenhadze zatrzymali mężczyznę jadącego volkswagenem z oświęcimskimi numerami rejestracyjnymi. Na tylnym siedzeniu pojazdu znajdowała się 5-letnia Mia.