Wypadek w Urzędzie Miasta Oświęcim: pożar serwerowni

Początek dnia w biurach Urzędu Miasta Oświęcim przy ulicy Zaborskiej zakłócił gwałtowny pożar, który wybuchł we wnętrzu piwnic budynku. Konkretnie, płomienie strawiły system awaryjnego zasilania serwerowni. Na szczęście, dzięki szybkiej reakcji, udało się stłumić ogień, a nikt nie ucierpiał w wyniku tego incydentu.

Wydarzenie miało miejsce przed godziną dziewiątą rano, kiedy to w piwnicach urzędu doszło do zapalenia się zasilania awaryjnego serwerowni. Incydent ten miał również wpływ na klatkę schodową, która uległa zadymieniu. Szczęśliwie, skutki pożaru nie były tragiczne – żaden z obecnych w budynku osób nie doznał obrażeń.

Niemal wszyscy pracownicy urzędu zdołali samodzielnie opuścić ogarnięty płomieniami budynek. Jednak jedna osoba musiała zostać ewakuowana przez strażaków.

Do akcji gaszenia pożaru wkroczyło pięć zastępów Państwowej Straży Pożarnej oraz jeden zastęp Ochotniczej Straży Pożarnej Oświęcim. Mimo znaczącego zakłócenia, harmonogram pracy urzędu od środy ma wrócić do normalności.