Unia Oświęcim triumfuje w półfinale hokejowej ekstraklasy i przechodzi do wielkiego finału

Re-Plast Unia Oświęcim oznajmiła swój awans do finału ekstraklasy hokeja na lodzie, pokonując w domowym meczu GKS Tychy 4-1. Ostatnie tak wielkie osiągnięcie, jakim było zdobycie mistrzostwa Polski, hokeiści z Oświęcimia odnotowali dwadzieścia lat temu. Pierwsze starcie w serii finałowych potyczek zaplanowane jest na 2 kwietnia w Katowicach. Miłośnicy hokeja będą mogli śledzić przebieg tych emocjonujących zmagań na antenie Radia Kraków.

W meczu Re-Plast Unia Oświęcim kontra GKS Tychy wynik przedstawiał się następująco: 4:1, z okresami 1:0, 0:0 oraz 3:1 dla drużyny z Oświęcimia. Tym samym, wskazuje to na prowadzenie Unii w całej rywalizacji play off, gdzie do zwycięstwa potrzebne są cztery wygrane – obecny stan to właśnie 4-1 dla Unii. Z kolei ekipa GKS Tychy zmierzy się teraz w walce o prestiżowy brązowy medal.

Podczas tego meczu swoje bramki zdobyli: Kalle Valtola (5) dający Unii 1:0, Mark Kaleinikovas (50) podwyższający na 2:0, Mateusz Bryk (56) zmniejszający straty GKS do 2:1, Erik Ahopelto (59) i Elliot Lorraine (60), którzy ustalili ostateczny wynik na 4:1 dla Unii. W trakcie zawodów karę otrzymała Unia – 4 minuty oraz GKS Tychy – 8 minut. Spotkanie oglądało aż 4000 widzów.

W decydujących rozgrywkach finałowych Unia Oświęcim stanie twarzą w twarz z GKS Katowice. Natomiast o zaszczytne trzecie miejsce powalczą drużyny GKS Tychy i JKH GKS Jastrzębie.