UKS Setbol Oświęcim triumfuje na turnieju siatkarskim w Katowicach

UKS Setbol, siatkarska ekipa z Oświęcimia, prezentująca swoje umiejętności na parkietach „czwórek”, zdobyła srebrny medal na zawodach organizowanych w ramach obchodów 25-lecia katowickiego klubu Sprint. Turniej ten odbył się w stolicy Górnośląskiego regionu i ukazał znakomitą formę oświęcimianek.

W rywalizacji brało udział dziewięć zespołów. W pierwszym etapie zawodów drużyny zostały podzielone na trzy grupy. Drużyna UKS Setbol pokazała swoją dominację, zwyciężając dwa razy i zajmując czołowe miejsce w swojej grupie. Kolejna faza turnieju skupiała się na wyłonieniu miejsc od pierwszego do dziewiątego.

Decydujący segment turnieju dla naszych siatkarek rozpoczął się od konfrontacji z zespołem MUKS Ksawera I Będzin, reprezentującym Zagłębie Dąbrowskie. Ta drużyna zrobiła na wszystkich spore wrażenie swoją doskonale zorganizowaną grą oraz efektownymi atakami zarówno ze środka, jak i skrzydeł boiska. Ich wysiłki przyniosły oczekiwany rezultat, pokonując drużynę Setbol 2:0.

Następnie oświęcimianki stanęły naprzeciw gospodarzy turnieju, czyli pierwszej drużyny Sprintu z Katowic. Pierwszy set zakończył się zwycięstwem Ślązaczek 15:9, jednak w drugim secie to siatkarki UKS Setbol triumfowały, pokonując rywalki na przewagi 16:18. Tie-break okazał się kluczowy, a to Setbolówki cieszyły się z jego zdobycia (7:11).