Rewitalizacja osiedla Pileckiego i budowa nowego kompleksu oświatowego w Oświęcimiu

Projekt rewitalizacji osiedla Pileckiego, które znajduje się nieopodal Muzeum Auschwitz, zdobył dofinansowanie w ramach programu Polski Ład. Miasto Oświęcim otrzymało na ten cel niemal 7,5 miliona złotych z funduszy rządowych. Jednocześnie, z Krajowego Planu Odbudowy oraz z budżetu państwa, miasto pozyskało dodatkowe środki na rozbudowę infrastruktury oświatowej.

Wsparcie finansowe skierowane na oświatę wynosi łącznie ponad 3,4 miliona złotych, plus dodatkowe 460 tysięcy złotych z rezerwy budżetowej kraju. Te fundusze zostaną przeznaczone na realizację planów budowy żłobka. Nowo powstający kompleks edukacyjny znajduje się przy ulicy Ceglanej, na terenie osiedla Stare Stawy. Kompleks będzie obejmował żłobek z liczbą miejsc dla maluchów wynoszącą 96 oraz przedszkole, które będzie mogło pomieścić do 100 dzieci.

Inwestycja ta jest już dosyć zaawansowana – mówi Andrzej Bojarski, zastępca prezydenta miasta Oświęcimia. Władze Oświęcimia planują zakończyć prace w połowie przyszłego roku. Ich celem jest otwarcie żłobka i przedszkola od września, dzięki czemu rodzice będą mogli korzystać z tych nowych placówek zarówno dla najmłodszych, jak i starszych dzieci.