Oświęcimscy dzielnicowi zdobywają medale w turnieju BBJ: Asp. Mariusz Syrek i Sierż. Adrian Chowaniec wyróżnieni

Do grona policjantów oświęcimskiej komendy, którzy mogą pochwalić się nie tylko służbowymi, ale także sportowymi osiągnięciami, zaliczają się asp. Mariusz Syrek i sierż. Adrian Chowaniec. Obaj reprezentowali swoją jednostkę podczas Turnieju o Puchar Miasta Oświęcim w BBJ, gdzie zdobyli cenne medale – aspirant Syrek okazał się brązowym medalistą, zaś sierżant Chowaniec znalazł się o stopień wyżej na podium, zdobywając srebro. Ich sukcesy nie umknęły uwadze przełożonych – zarówno Komendant Powiatowy Policji w Oświęcimiu – inspektor Robert Chowaniec, jak i Naczelnik Wydziału Prewencji asp. szt. Tomasz Gródek przekazali im gratulacje.

Impreza sportowa miała miejsce 27 kwietnia bieżącego roku, a jej gospodarzem była hala sportowa przy Szkole Podstawowej nr 8 w Oświęcimiu. Zawody zgromadziły 226 zawodników reprezentujących kluby z całego kraju, startujących w różnych kategoriach. W wyniku zażartej rywalizacji, dzielnicowi z Oświęcimia wywalczyli miejsca na podium – asp. Mariusz Syrek zdobył brąz, a sierż. Adrian Chowaniec srebro.

Zbalansowanie obowiązków zawodowych, życia rodzinnego i pasji sportowej to nie lada wyzwanie, z którym od kilku lat skutecznie radzą sobie obaj policjanci. Aspirant Mariusz Syrek, który od 11 lat służy w Policji, odpowiada za bezpieczeństwo mieszkańców Osiedla Błonie. Z kolei sierżant Adrian Chowaniec, funkcjonariusz z pięcioletnim stażem, dba o porządek w Starym Mieście.