Oświęcim: Interwencja policji po ataku na pracownicę biura podróży zakończona zatrzymaniem napastnika

Relację o dramatycznych wydarzeniach, które miały miejsce w Oświęcimiu 28 listopada 2023 roku, przekazała pracownica lokalnego biura podróży. Tuż po 17:00 skontaktowała się z dyspozytorem numeru alarmowego 112, informując go o zastraszeniu przez mężczyznę żądającego od niej gotówki. Napastnik, by przypieczętować swoje żądania, pokazał kobiecie nóż i scyzoryk, które miał przy sobie.

Przerażona sytuacją, pracownica biura podróży natychmiast schowała się w bezpiecznym miejscu – na zapleczu placówki, gdzie poinformowała służby o zaistniałej sytuacji.

Sygnał o zagrożeniu dociera do odpowiednich służb, a na miejsce incydentu błyskawicznie udają się oświęcimscy policjanci. Wykorzystując dostarczony przez ofiarę rysopis napastnika, funkcjonariusze bez większego trudu namierzają agresora. Okazuje się nim być 45-letni włóczęga, który figuruje w rejestrze osób poszukiwanych przez Sąd Rejonowy w Oświęcimiu. Mężczyzna ma na swoim koncie karę 6 dni pozbawienia wolności za wykroczenie porządkowe.

Policja, podczas przeprowadzania kontroli osobistej u zatrzymanego, odkrywa nóż i scyzoryk. Śmiercionośne narzędzia zostają od razu zabezpieczone przez interweniujących funkcjonariuszy.