Nowe utrudnienia dla mieszkańców Oświęcimia. Kierowcy nie będą zadowoleni!

Już od kilku miesięcy trwa budowa południowej obwodnicy Oświęcimia. Do remontu dołączono również prace związane z mostem na Sole a także z połączeniem drogi S1. Kolejnym wyzwaniem jest zrealizowanie planów dotyczących stworzenia rond na drogach wojewódzkich 948 i 933.

W połowie marca w Urzędzie miasta prezydent Oświęcimia, Janusz Chwierut zwołał nadzwyczajne zebranie, na którym omówiono wszystkie szczegóły prac oraz zakres i harmonogram robót drogowych i budowlanych. Spotkanie to odbyło się z wykonawcą, który przedstawił swoją wizję prac.

W związku z tak dużym zakresem działań związanych z budową obwodnicy Oświęcimia, mieszkańcy muszą nastawić się na swego rodzaju niedogodności. Może się zdarzyć, że na konkretnych odcinkach czasowo będzie zmiana organizacji ruchu albo całkowite wyłączenie dróg dojazdowych. O wszystkim rzecz jasna oświęcimski magistrat będzie informował na bieżąco w lokalnych mediach i prasie. Wcześniej będą również stawiane znaki informujące tak, aby każdy z mieszkańców mógł się z nimi zapoznać.