Muzeum znajdujące się w ratuszu oświęcimskim

Wszyscy udają się do Oświęcimia po to, aby zwiedzać muzeum, jakie związane jest  z II wojną światową. To fakt, że placówka danego obozu jest miejscem godnym uwagi. Nie można zapomnieć jednak o tym, że na terenie tego miasta znaleźć można również inne atrakcje i ciekawostki, jakie stanowić mogą nie lada gratkę dla turystów.

Jedna z piękniejszych kamienic, jakie można znaleźć na rynku w Oświęcimiu

To właśnie w tym miejscu znajdował się kiedyś ratusz. Dokładnie budynek pełnił tą funkcję od roku 1872 aż do wybuchu II wojny światowej. Całość dla turystów została otwarta w 2018 roku. Teraz znaleźć tu można główne muzeum miejskie, jakie ukazuje historię tego miasta w pigułce. Księżna Eufrozynę i książę Władysław witają osoby zwiedzające, które swoją przygodę z tym miejscem rozpoczynają w piwnicach. To właśnie tam została przedstawiona najdawniejsza historia Oświęcimia. To miasto to nie tylko II wojna światowa, ale znacznie dalsza historia, która pokazuje to miejsce z tej dobrej strony.

W muzeum znaleźć można także cele więzienne, jakie ulokowane są pomiędzy piwnicą a pierwszym piętrem. Tak, bowiem w tym właśnie miejscu byli więzieni kiedyś różni ludzie, którzy w ten sposób odpowiadali za swoje przewinienia. Dalej również nie brakuje różnorodnych ciekawostek historycznych.

O ile w muzeach na ogół słyszy się, że nie można niczego dotykać, tak tutaj wręcz jest to wskazane – co powinno spodobać się przede wszystkim dzieciom. Warto więc zabrać ich na poznanie historii tego niezwykłego miejsca, gdzie można zapoznać się także z wystawą interaktywną.