Koniec oczekiwania na kasę biletową na dworcu kolejowym w Oświęcimiu

Podróżni korzystający z dworca kolejowego w Oświęcimiu odetchnęli z ulgą, gdy po 39 długich miesiącach od momentu otwarcia nowego pawilonu, mogli wreszcie zakupić bilet w lokalu kasowym.

Odnowiony dworzec został udostępniony dla podróżnych 10 czerwca 2020 roku. Od samego początku jego funkcjonowania, pojawiały się pytania dotyczące braku punktu sprzedaży biletów. W odpowiedzi na te wątpliwości, Krzysztof Mamiński, który pełni funkcję prezesa Polskich Kolei Państwowych, zapewniał, że jest to jedynie sytuacja tymczasowa. Dodatkowo, rzecznik prasowy PKP wyjaśnił, że spółka tylko wynajmuje pomieszczenia przeznaczone na kasy, natomiast to przewoźnicy powinni być zainteresowani ich najmem.

Mimo podkreślania tymczasowości sytuacji, kiedy nowoczesny obiekt zdobył prestiżowe wyróżnienie „Dworzec Roku 2021”, nadal nie było możliwości zakupienia biletów w kasie – pomimo zapewnień zawartych w oficjalnym komunikacie prasowym konkursu.

Na szczęście, sytuacja zmieniła się na korzyść podróżnych. Tymczasowy okres, o którym wspominał prezes Mamiński, zakończył się we wrześniu 2023 roku. W końcu na dworcu kolejowym w Oświęcimiu zagościła kasa biletowa Kolei Małopolskich. Działa ona codziennie od 7 do 18.30 i umożliwia zakup biletów nie tylko od Kolei Małopolskich, ale również innych przewoźników – takich jak Koleje Śląskie, PolRegio czy Intercity.