Gwałtowny pożar zniszczył dach restauracji w Grojcu, koło Oświęcimia

W miasteczku Grojec, położonym niedaleko Oświęcimia, doszło do wybuchu płomieni w jednym z lokalnych lokali gastronomicznych, usytuowanym przy ulicy Beskidzkiej. Funkcjonariusze miejscowej Państwowej Straży Pożarnej otrzymali zgłoszenie o incydencie 7 stycznia 2024 roku. Sygnał alarmowy wpłynął do dyżurnego punktu PSP o godzinie 12.20.

Zadanie ugasić ogień podjęło sześć jednostek strażackich, które skoncentrowały swoje działania na dachu budynku, gdzie pierwotnie zauważono pożar. Informacje o przebiegu akcji gaśniczej przekazał młodszy brygadier Zbigniew Jekiełek, pełniący funkcję oficera prasowego oświęcimskiej Państwowej Straży Pożarnej. Zgodnie z jego relacją, sytuacja była pod kontrolą strażaków i nie odnotowano żadnych osób poszkodowanych w wyniku tego zdarzenia.

O godzinie 13, cała sytuacja została już całkowicie opanowana przez drużyny strażackie. Po ugaszeniu ognia, strażacy przystąpili do rozebrania dachu restauracji. Operacja ta miała na celu upewnienie się, że nie ma żadnych ukrytych źródeł ognia, które mogłyby spowodować ponowny wybuch płomieni.