Dzień Otwarty w OSP Kęty: pierwsza pomoc i ekologiczna wymiana roślin

20 czerwca 2026 roku OSP Kęty – Podlesie otworzyło swoje drzwi dla lokalnej społeczności, oferując nie tylko możliwość poznania strażackiego sprzętu, ale również zacieśniania relacji z mieszkańcami. Wydarzenie to było okazją do podzielenia się wiedzą o działalności strażaków, a także sposobnością do integracji przez wspólne rozmowy i poczęstunek, który obejmował domowe wypieki dostarczone przez uczestników.

Inicjatywy edukacyjne i ekologiczne

W tym roku Dzień Otwarty zbiegł się z ogólnopolskim Krajowym Treningiem Pierwszej Pomocy, co dało możliwość uczestnikom nauczenia się podstawowych technik ratunkowych, w tym obsługi Automatycznego Defibrylatora Zewnętrznego. To jednak nie wszystko, co przygotowano dla odwiedzających. Na terenie remizy odbyła się również wymiana roślin i książek, będąca częścią projektu „Gotowi do EKO-działania”, co pozwoliło na promowanie zrównoważonego stylu życia.

Spotkania z przedstawicielami władz

Wśród zaproszonych gości znaleźli się Burmistrz Gminy Kęty, Marcin Śliwa, oraz Justyna Czopek, II Zastępca Dyrektora Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie. Ich obecność była okazją do przedstawienia sprzętu zakupionego w ramach Programu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej oraz dyskusji na temat przyszłych planów i inicjatyw.

Podziękowania dla lokalnych partnerów i uczestników

Organizacja tego wydarzenia nie byłaby możliwa bez wsparcia licznych partnerów. Wśród nich znaleźli się Gmina Kęty, Dom Kultury w Kętach, Małopolski Urząd Wojewódzki, Fundacja Gotowi do Działania, Piekarnia Cukiernia Brzuchański, Centrum Zakupowe JAN Kęty, Hurtownia ALWA, Ice-Mastry, Maspex, Kariera i Wypożyczalnia przyczep Czaniec. Ich zaangażowanie oraz pomoc były nieocenione.

Podziękowania kierujemy również do pracowników WBiZK MUW, którzy zorganizowali stoisko edukacyjne w ramach #AkademiaOLiOC. To dzięki wspólnym wysiłkom udało się stworzyć wydarzenie, które nie tylko edukowało, ale także integrowało lokalną społeczność.

#AkademiaOLiOC #OchronaLudności

Źródło: facebook.com/ospkp