Brzeszcze zaprasza na zimowe atrakcje: otwarcie lodowiska pod gołym niebem w Parku Miejskim

Brzeszcze, urocze miasto położone w Małopolsce, serdecznie zaprasza na rodzinne zabawy zimowe. Lokalne władze przygotowały dla mieszkańców i turystów atrakcyjną propozycję – lodowisko pod gołym niebem, które ulokowane jest w malowniczym Parku Miejskim przy ulicy Dworcowej.

Inauguracja lodowiska miała miejsce pod okiem pierwszej osoby miasta, Burmistrza Radosława Szota, który dokonał symbolicznego przecięcia wstęgi. Pierwszych kroków na lodzie dokonały utalentowane łyżwiarki z Uczniowskiego Klubu Łyżwiarstwa Figurowego Unia Oświęcim. Dziewczyny zasłynęły efektownymi układami na lodzie, a tuż po nich pierwszych śmiałków do testowania brzeszczańskiej tafli lodu zaproszono na ślizgawkę!

W ręce Gminy Brzeszcze – Urzędu Gminy w Brzeszczach powierzona została administracja i organizacja lodowiska. Z kolei obsługę obiektu zapewnia firma Next-Art z Rudy Śląskiej, działająca na zlecenie Organizatora.

Użytkowanie lodowiska jest odpłatne, a ponadto dodatkowe opłaty obowiązują za wypożyczenie sprzętu takiego jak łyżwy, ślizgacze do nauki jazdy oraz kaski. Dodatkowo można skorzystać z usługi ostrzenia łyżew. Paragon fiskalny pełni rolę dowodu zawarcia umowy.

Każda sesja na lodzie to 50 minut czystej zabawy, a ślizgawki rozpoczynają się tylko o pełnych godzinach. W przypadku niewykorzystanego czasu ślizgawki, opłata nie podlega zwrotowi.

Lodowisko jest otwarte od wtorku do piątku w godzinach od 15:00 do 20:00 (z uwzględnieniem przerw na konserwację). Natomiast w soboty, niedziele, dni wolne od pracy i święta zaprasza od 10:00 do 20:00. Ważne jest jednak, że lodowisko będzie zamknięte dla użytkowników 24 grudnia 2023 roku.