Bez przerwy zimowej na budowie trasy S1 – postępy widoczne po 16 miesiącach inwestycji

Bieżące prace na trasie S1, od węzła drogowego w Oświęcimiu do Bielska-Białej, nie ulegają zahamowaniu pomimo niskich temperatur. Postęp w budowie tej przyszłej drogi jest już dobrze zauważalny, a najbardziej zaawansowane roboty drogowe odnotowano na odcinku między Oświęcimiem a Dankowicami.

Nowa infrastruktura drogowa jest dokumentowana na zdjęciach lotniczych dostarczonych przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad. Zdjęcia te ukazują efekty ciężkiej pracy wykonanej przez ostatnie 16 miesięcy.

Mimo niesprzyjających warunków zimowych, intensywne prace nad realizacją projektu trwają bez przerwy pomiędzy węzłami drogowymi Oświęcim i Suchy Potok. Właśnie na tym obszarze położony jest ten odcinek drogi S1, który jest najbliższy swego ukończenia.

Ten brakujący fragment drogi ekspresowej S1, którego budowa nadal trwa, znajduje się pomiędzy węzłem Mysłowice – Kosztowy a Suchym Potokiem pod Bielskiem-Białą i ma długość 40 km.

Rozpoczynając się w miejscowości Bojszowy (powiat bieruńsko-lędziński), 15-kilometrowy odcinek drogi od węzła w Oświęcimiu jest miejscem, gdzie planowana jest integracja nowej trasy z obwodnicą Oświęcimia. Koszt tego segmentu trasy do Dankowic wynosi blisko 990 mln złotych.