Rajd Rowerowy "Poznajemy Gminę" zdobywa coraz większe uznanie. Liczba uczestników z Oświęcimia i innych gmin powiatu jest coraz większa

Coraz popularniejszy staje się Rajd Rowerowy „Poznajemy Gminę”. Do udziału w nim nie tylko zachęcają się mieszkańcy samej gminy Oświęcim, ale również przyjeżdżają rowerzyści z innych gmin znajdujących się w obrębie powiatu oświęcimskiego, a nawet spoza jego granic. Wydarzenie to cieszy się na tyle dużym zainteresowaniem, że prawdopodobnie w tym roku ustanowiono nowy rekord frekwencji.

Punkt docelowy rajdu, którym były Harmęże, stanął w tym roku pod znakiem tłumów rowerzystów i kibiców śledzących przebieg imprezy. Wszystko odbywało się równolegle ze Świętem Miodu, co dodatkowo przyciągało licznych widzów.

Co warto podkreślić, Rajd Rowerowy „Poznajemy Gminę” różni się od innych wydarzeń sportowych tego typu. Tutaj bowiem uczestnicy nie mają określonego punktu startowego. Można rozpocząć swój rajd skądkolwiek – najważniejsze jest, aby pokonać określone odcinki, które prowadzą do kolejnych punktów kontrolnych.