Otwarcie pierwszej części nowej ulicy Krasińskiego w Oświęcimiu

Katarzyna Kwiecień, rzeczniczka oświęcimskiego ratusza, poinformowała, że w najbliższy poniedziałek nastąpi otwarcie pierwszego segmentu nowo wybudowanej ulicy Krasińskiego w Oświęcimiu. Zaprojektowana trasa ma służyć jako alternatywa dla przeciążonej ruchem ulicy Dąbrowskiego, która przecina centralną część miasta.

Jak poinformowała Kwiecień, od nadchodzącego poniedziałku na ulicę Krasińskiego zostanie wprowadzony ruch kołowy. Na tym etapie jednak, droga jest dostępna jedynie do skrzyżowania z ulicą Szpitalną. Rzeczniczka przy tym apeluje do kierowców o zachowanie ostrożności, ponieważ zasady ruchu na nowo otwartej arterii uległy zmianie – teraz to ulica Krasińskiego zyskała status drogi z pierwszeństwem przejazdu.

Nowo wybudowana ulica Krasińskiego ma za zadanie odciążyć zatłoczoną ulicę Dąbrowskiego. Janusz Chwierut, prezydent Oświęcimia, podkreślił, że ta inwestycja znacznie poprawi układ komunikacyjny w mieście. Ponadto, zdaniem prezydenta, nowa droga ma duże znaczenie dla rozwoju miasta, ponieważ otwiera nowe perspektywy w zakresie budownictwa mieszkaniowego i usługowego. Dlatego też nowa część Oświęcimia otrzymała silny impuls do dalszego rozwoju.