Oświęcim – miasto biskie sercu MBrothera

Mikołaj Jaskółka, znany jako MBrother urodził się 20 grudnia 1981 roku w Oświecimiu. To miasto, leżące w zachodniej części Województwa Małopolskiego słynie wiec nie tylko z dawnego obozu koncentracyjnego, niechlubnie przynoszącego miastu popularność poprzez mieszczące się w nim muzeum.

Jeden z najsłynniejszych DJ-ów i producentów muzyki klubowej początku XXI wieku urodził się i wychował właśnie tam. Niestety w wyniku ciężkiej choroby zmarł w 2018 roku.

Oświęcim – to tu urodził się MBrother

Małopolski Oświęcim jest miejscem, w którym Mikołaj Jaskółka rozpoczynał swoją muzyczną przygodę i mimo, że studiował na kierunku muzycznym Akademii Muzycznej, mieszczącym się zamiejscowo w Cieszynie, z Oświęcimiem był związany nieustannie. Każdy fan muzyki klubowej, który urodził się w latach 70 i 80 ubiegłego wieku zna hit Trebles, dzięki któremu MBrother zyskał ogromną popularność w 2006 roku.

W Oświęcimiu mieści się grób MBrothera

U MBrothera zdiagnozowano chłoniaka i niestety po bezskutecznej terapii DJ zmarł w pobliskiej wsi Brzezinka. Mikołaj Jaskółka został pochowany na cmentarzu komunalnym w Oświęcimiu. Jego grób można odwiedzić dzięki dostępnym online planom cmentarza komunalnego w Oświęcimiu, które pozwalają łatwo trafić na miejsce spoczynku muzyka oraz oddać mu hołd. Wiele osób, które z sentymentem słuchają zarówno pierwszej wersji Trebles oraz poprawionej w 2013 roku, mieszkających na Śląsku lub w Małopolsce z łatwością może dotrzeć na miejsce pochówku DJ-a.

MBrother dzięki Trebles i wielu innym utworom, utrzymanym w jego indywidualnym stylu zyskał ogromne grono fanów, którzy jeśli jeszcze nie dotarli do Oświęcimia, z pewnością zechcą podumać przy jego grobie.